Our range of products include mild steel square pipe, plain gi sheet 275 gsm, sri raj pipes, apollo pipe, tata ms pipe and jindal gi pipe.














₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Shape | Square |
| Brand | We seal in kamdenu isi Iskon isi Sagar isi Blue line isi Kubar isi Bajrang isi And so on Our supply is all over INDIA |
| Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Usage/Application | Construction, shed, furniture, fabrication, landscaping |





₹ 72 / KgGet Latest Price
| Thickness | 1.2mm----12mm |
| Nominal Bore | yes |
| Brand | TATA |
| Material | MILD STEEL |
| Weight | varies according to thickness |
| Outside Diameter | varies |
| Surface Treatment | mild steel |
| Pipe Section | Round |
| Class | A B C CLASS |
| Alloy Or Not | Non-Alloy |









₹ 49 / KgGet Latest Price
| Brand | Sriraj pipe |
| Thickness | 1.2 mm----2.8mm |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Surface Finish | Mill Finished |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 58.50 / KgGet Latest Price
| Thickness Of Sheet | 1.5mm |
| Brand | TATA / JINDAL / AMNS |
| Usage/Application | Roofing |
| Color | Silver |
| Material | Steel / Stainless Steel |
| Surface Treatment | Galvanised |







₹ 64 / KgGet Latest Price
| Brand | Tata |
| Material | Mild steel |
| Shape | Round, square |
| Usage/Application | Construction,shed,furniture,fabrication. at fire place |
| Unit Pipe Length | 20' |






₹ 73 / KgGet Latest Price
| Shape | Round |
| Minimum Order Quantity | 5 ton |
| Material | GI |
| Nominal Bore | yes |
| Unit Pipe Length | 6m |





₹ 60 / KilogramGet Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Schedule | SCH 40 |
| Model Name/Number | ROUND SHAPE |
| Type | SEAMLESS PIPE |
| Material Grade | 2062 GRADE |
| Brand | JINDAL, TATA |
| Usage/Application | Industrial |
| Unit Pipe Length | 6m |
| Surface Finish | Finished Polished |










₹ 57.50 / KilogramGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |









₹ 64 / KgGet Latest Price
| Country of Origin | Made in India |





₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Size | 20 mm -----600 mm |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Shape | Rectangular, round |
| Material | Mild Steel |
| Thickness | 1.2 mm --------10 mm |
| Surface Treatment | mild steel |
| Usage/Application | Construction,shed, industries, bridges, building |
| Alloy Or Not | Is Alloy |
| Nominal Bore | yes |
| Brand | Tata, Jindal, Apollo, surya, Kamdenu, iskon ,sagar, Mahalaxmi |





₹ 60000 / TonneGet Latest Price
| Thickness | 1.2 mm --------10 mm |
| Nominal Bore | YES |
| Brand | coil pipe |
| Material | Mild Steel |
| Surface Treatment | smooth |
| Pipe Section | Round |





₹ 41.80 / KgGet Latest Price
| Brand | Kamdenu ISI |
| Material | mils steel pipe |
| Weight | 5 kg and above |
| Unit Pipe Length | 20' |
| Thickness | 1.2, 1.5,1.6,1.8,2,2.2,2.5,2.8 mm |
| Place Of Origin | India |






₹ 58.50 / KgGet Latest Price
| Weight | 5KG -----++++ |
| Material | Pipes |
| Brand | Apollo |
| Nominal Bore | YES |
| Thickness | 1mm to 10mm |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Surface Treatment | mild steel |
| Material Grade | ISI |
| Brand | hariom, sriraj, MPL, Bansuri, Waterline, Iskon, Kamdenu,sagar |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Features | Cold Drawn |
| Shape | Round, square, rectangle |





₹ 150 / KgGet Latest Price
| Shape | Round |
| Brand | Jindal tata and others |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material | Stainless Steel |





₹ 49200 / TonneGet Latest Price
| Nominal Bore | YES |
| Brand | PANJAB PIPE |
| Material | Mild steel |
| Weight | .800 gm -----1 kg---2kg---3kg---4kg---5kg--- |
| Thickness | .20mm,.30,.40,.50,.60,.70,.80,.90,1 mm |
| Rusting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Alloy Or Not | Non-Alloy, Is Alloy |






₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Nominal Bore | YES |
| Brand | ISKON ,BLUE LINE ,KAMDENU, SAGAR |
| Material | Mild steel |
| Surface Treatment | polished |
| Usage/Application | Construction,shed,furniture,fabrication,building, industires |
| Surface Finish | Polished |

₹ 64 / KilogramGet Latest Price
| Size | 16 mm |
| Shape | Cylinder |
| Surface Finish | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | All Brands are available |

₹ 64 / KgGet Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 58.50 / KilogramGet Latest Price
| Nominal Bore | yes |
| Brand | apollo. local brand |
| Material | mild steel |
| Weight | varies according to thickness |
| Unit Pipe Length | 6METERS |
| Thickness | 1.2mm----6mm |
| Pipe Section | Round |
| Alloy Or Not | Non-Alloy |









₹ 59.50 / KilogramGet Latest Price
| Size/Diameter | 0.5 inch |
| Size | 1/2 inch |
| Surface Treatment | Copper Coated |
| Unit Pipe Length | 3 m |
| Thickness | 1 mm |
| Rusting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 58.50 / KilogramGet Latest Price
| Nominal Bore | YES |
| Shape | Square, round , oval, hexagen |
| Color | Black |
| Weight | .800 gm -----1 kg---2kg---3kg---4kg---5kg--- |
| Outside Diameter | VARIES |
| Thickness | 1.2, -----10 MM |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material | Mild steel |
| Surface Treatment | Other |
| Unit Pipe Length | 6 m |





₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Unit Length | 6 mtrs |
| Material | Mild Steel |
| Unit Pipe Length | 3 meter |
| Size | 1/8 inch |
| Country of Origin | Made in India |
| Surface Treatment | Galvanized |
| Is It Leak Proof | Leak Proof |
| Weather Resistant | Yes |
| Rust Resistance | Yes |
| Shape | Round, square, rectangle |




₹ 1200 / PieceGet Latest Price
| Material | mild steel |
| Dimension | JACK SHAPED. GOOD QUALITY MADE OF TATA PIPE |
| Surface Type | MILD STEEL |
| Type | JACK PIPE |
| Usage/Application | Construction |
| Color | Black |
| Surface Finishing | Polished |






₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Nominal Bore | Round,Square,Rectangle |
| Brand | Kamdenu,Iskon,Sagar,Mahalaxmi |
| Material | Mild steel pipe |
| Weight | 5KG -----++++ |
| Thickness | 1.2 mm --------10 mm |





₹ 59.50 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 1.2 mm---6mm |
| Nominal Bore | yes |
| Material | mild steel |
| Weight | varies according to thickness |
| Outside Diameter | all sizes |
| Surface Treatment | Other |
| Brand | apollo.. |
| Alloy Or Not | Non-Alloy |
| Meter Per Tonne | per ton |
| Approx O D | varies |





₹ 43000 / TonneGet Latest Price
| Brand | BANSURI |
| Material | ms local pipe |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | ISI |
| Place Of Origin | Raipur |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 57.50 / KgGet Latest Price
| Unit Pipe Length | 6 m |
| Rusting | Yes |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 43 / KgGet Latest Price





₹ 59.50 / KgGet Latest Price





₹ 49.50 / KgGet Latest Price
₹ 43 / KgGet Latest Price
| Size | 1 inch |
₹ 43 / KilogramGet Latest Price
₹ 43 / KgGet Latest Price
Saurabh Gupta (Manager)
Krishna Enterprises
Flat No. 205, Meghna Complex, 1st Floor, APIE, Balanagar, Hyderabad - 500037, Telangana, India






























