Providing you the best range of mild steel hot roll sheet, color profile sheet, tata az70 profile sheet, gi roofing tile profile, ms hr sheet and cr annealed sheet with effective & timely delivery.



₹ 52500 / TonneGet Latest Price
| Thickness | Other |
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Other |
| Width | 3,4,5,6,8 feet |
| Length | 4-21' , or as required |
| Technique | Hot Roll |

₹ 78.50 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.6 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Brand | Uttam |
| Length | 8 ft |
| Color | Green |
| Width | 2 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Residential |
| Shape | Rectangular |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 83 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Material | Galvanised Iron |
| Brand | TATA |
| Width | 3.5 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Commercial |

₹ 89 / KgGet Latest Price
| Surface Treatment | Galvanised |
| Usage/Application | Roofing |
| Material | Steel / Stainless Steel |
| Brand | TATA / APOLLO / JINDAL / AMNS |


₹ 52500 / TonneGet Latest Price
| Thickness | Other |
| Material | MS |
| Usage/Application | Construction |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Technique | Hot Rollled |

₹ 65000 / TonneGet Latest Price
| Thickness | up to 1 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Mild Steel |
| Shape | Rectangular |
| Width | 3 'x 8',4'x8' |

₹ 65 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Brand | Essar |
| Material | Galvanised |
| Color | Silver |
| Length | 8,10,12,14 feet |
| Width | 3',4' |


₹ 55.50 / KgGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Kg |
| Material | Mild steel |
| Pattern | Plain |
| Surface Finish | Polished |
| Shape | Customised |
| Tensile Strength Mpa | 100-200 Mpa |


₹ 60 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Hole Shape | Round |
| Hole Size | 2 mm |
| Sheet Size (W X L) | 4 X 8 feet |
| Open Area % | 10% |
| Punching Type | Conventional |
| Usage/Applications | Architectural |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 52500 / TonneGet Latest Price
| Thickness | Other |
| Usage/Application | Other |
| Brand | Tata |
| Length | 6,6.5,8 16,21 feet or as required |
| Width | 3,3.25,4,5,6 feet |


₹ 83 / KilogramGet Latest Price
| Brand | Apollo |
| Thickness | 0.45 mm |
| Length | 8 ft |
| Material | Galvanized Iron |
| Width | 3.5 ft |
| Color | Blue |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
| Surface Treatment | Color Coated |

₹ 57500 / TonneGet Latest Price
| Thickness | 0.30 -3 mm |
| Surface Treatment | Coated, Cold Rolled |
| Width | 2-6 Feet |
| Technology | Cold Rolled |


₹ 54 / KgGet Latest Price
| Material Grade | 250, grade |
| Brand | Tata,Sail,jindal |
| Size | 2.5 mm ----10 mm |
| Material | mild steel |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 2.5 mm ----10mm |
| Usage/Application | Construction,fabrication,vehicle,out door steps |


₹ 58000 / TonneGet Latest Price
| Thickness | .30-3 mm |
| Material | MS |
| Brand | Jindal,tata,Bokaro steel |
| Grade | 2062 |
| Usage/Application | Construction |
| Width | 2-6 Feet |
| Length | 4-12 Feet |


₹ 49500 / TonneGet Latest Price
| Thickness | 1.5 mm-----110 mm |
| Material | Hr sheets |
| Type | Steel Plate |
| Tensile Strength | Hot Rolled |
| Brand | Tata |
| Usage/Application | Construction,vehicle,Boards,furniture,fabrication,Tankers,Ship |


₹ 70 / KilogramGet Latest Price
| Material | Galvanized Iron |
| Brand | JSW |
| Color | Silver |
| Features | Tamper Proof |
| Thickness | 0.8 mm |
| Is It Rust Resistant | Yes |
| Is It Water Proof | Yes |
Decking sheets are high-strength structural materials used in construction to support concrete slabs and roofs. Designed for durability and efficiency, they offer excellent load-bearing capacity and ensure even weight distribution. Made from galvanized steel, decking sheets are corrosion-resistant, easy to install, and ideal for multi-story buildings, bridges, and industrial structures.

Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20 |
| Thickness | .30mm-----3mm |
| Usage/Application | furniture, vehicleso on |
| Brand | JINDAL TATA SAIL BOKARO and so on. we supply all over INDIA |
| Color | Silver |
| Width | 2-6 Feet |

₹ 78.50 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.38 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 8 ft |
| Brand | Uttam |
| Color | Green |
| Width | 2 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Usage/Application | Residential |

₹ 52500 / TonneGet Latest Price
| Material | mild steel |
| Thickness | 2-3 mm, 3-4 mm, 1-2 mm |
| Brand | jindal |
| Usage/Application | Industry |
| Material Grade | E250 |
| Type | Steel Plate |
| Surface Treatment | Coated |
| Width | 2-6 Feet |
| Length | 4 - 21 feet |

₹ 82 / KilogramGet Latest Price
| Color | Blue |
| Coating Type | Galvanised |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 0.50mm thickness onwards |
| Features | used for roofing, Grade AZ70 & AZ150 |
| Usage/Application | for roofing and shedding |

₹ 78.50 / KilogramGet Latest Price
| Color | Blue |
| Size | 0.35mm, 0.40mm, 0.45mm, 0.50mm thickness |
| Coating Type | Galvanised |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 73 / KilogramGet Latest Price



₹ 65 / KilogramGet Latest Price
| Brand | JSW |
₹ 65 / KilogramGet Latest Price
₹ 58 / KgGet Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Saurabh Gupta (Manager)
Krishna Enterprises
Flat No. 205, Meghna Complex, 1st Floor, APIE, Balanagar, Hyderabad - 500037, Telangana, India






















