Prominent & Leading Manufacturer from Hyderabad, we offer polycarbonate roofing sheet, fibre roofing sheet, transparent roofing sheet, tata prisma gi roofing sheets, gi colour coated tata prisma roofing and transparent profile sheet.





₹ 87.70 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 2mm ——6 mm |
| Sheet Type | Corrugated |
| Width | 1050 mm |
| Length | 2440 mm |
| Surface Coating | Non UV Coated |
| Brand | Lotus |
| Light Transmission | 80 % |
| Application | Industrial Roofing, Greenhouse, Warehouse Roofing, Dome Roofing, Residential Roofing, Skylight, Walkway Cover, Car Parking Shed |
| Color | Transparent white, blue , green , yellow |

₹ 87.70 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material | Steel / Stainless Steel |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Technique | Cold Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Thickness of Sheet | 2 mm |
₹ 87.70 / sq ftGet Latest Price
| Thickness | 2 mm |
₹ 93 / TonneGet Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
₹ 93 / KgGet Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
₹ 87.70 / KgGet Latest Price
₹ 87.70 / sq ftGet Latest Price
₹ 93 / KgGet Latest Price
₹ 93 / KgGet Latest Price
₹ 93 / KgGet Latest Price
₹ 73 / KgGet Latest Price
Saurabh Gupta (Manager)
Krishna Enterprises
Flat No. 205, Meghna Complex, 1st Floor, APIE, Balanagar, Hyderabad - 500037, Telangana, India

