Manufacturer of a wide range of products which include tata roofing sheets, ppgi roofing sheet, jsw colour coated roofing sheet, amns colour coated roofing sheets, jsw az70 colour coated sheet and jsw az150 profile sheets.


₹ 73 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.47 mm |
| Thickness of Sheet | 0.47 mm |
| Brand | TATA |
| Surface Treatment | Coated |
| Length | 6 ft---40 ft |
| Material | Aluminium |
| Width | 3.5 ft |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage/Application | Industrial |








₹ 78.50 / KilogramGet Latest Price
| Sheet Thickness | 0.30mm - 1.6mm thickness available |
| Base Material | Galvanized Steel |





₹ 83 / KilogramGet Latest Price
| Thickness of Sheet | 0.50mm |
| Brand | Jindal |
| Thickness | 0.50 mm |
| Material | GI |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Manufacturing Technique | Forged |
| Material Grade | AZ-70,AZ-150 |
| Width | 1220 mm |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 78.50 / KilogramGet Latest Price
| Sheet Thickness | 0.50 mm |
| Material | GI |
| Width | 3.5 ft |
| Usage/Application | Commercial |
| Brand | AMNS |
| Material Grade | good GSM |
| Surface Treatment | Galvanised |





₹ 83 / KilogramGet Latest Price
| Brand | Jindal |
| Material | Galvanized Iron |
| Usage/Application | Residential & Commercial |
| Surface Treatment | Color Coated |


₹ 93 / KgGet Latest Price
| Thickness of Sheet | 0.50mm |


₹ 78.50 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Material | GI |
| Width | 3.5 ft |
| Brand | Bhushan Steel |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 83 / KilogramGet Latest Price
| Thickness | 0.50 mm |
| Width | 3.5 ft |
| Material | GI |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 88.50 / KgGet Latest Price
| Color | Blue |
| Material | Galvanised Iron |
| Brand | JSW |
| Width | 3.5 ft |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 93 / KilogramGet Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Surface Treatment | Galvanised |
| Width | 2 ft |
| Brand | Jindal |
| Thickness | 0.30 mm |
| Length | 8 Feet |


₹ 78.50 / KgGet Latest Price
| Length | multiple length |
| Material | Galvanized Iron |
| Width | 3.5 ft |
| Color | White |
| Surface Treatment | Color Coated |
| Shape | Rectangular |
| Is It Anti Corrosive | Yes |
| No. Of Layers | 3 |
| Gauge | 20guage |
| Gsm | 100 |





₹ 36 / FeetGet Latest Price
₹ 73500 / TonneGet Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Get Latest Price
Saurabh Gupta (Manager)
Krishna Enterprises
Flat No. 205, Meghna Complex, 1st Floor, APIE, Balanagar, Hyderabad - 500037, Telangana, India











